ТОВ "ЕРАЛІС"
Офіційний сайт - вітрина фірми
КОНТАКТИ ГОЛОВНА
(098) 659-91-28
(099) 916-55-02
(063) 257-50-56

Брус свіжопиляний та сухий строганий

БРУС СВІЖОПИЛЯНИЙ ПІД ЗАМОВЛЕННЯ (3 - 4 ДНІ)
Довжина / Перетин Брусу Ціна за 1 куб. м.
Довжина 4,5 метрів. Гатунок 1/2 свіжопил.
Брус сосновий (до 150 мм. перетину) Договірна
Брус сосновий (від 150 мм. перетину) Договірна
Брус сосновий (від 200 мм. перетину) Договірна
Довжина 6,0 метрів. Гатунок 1/2 свіжопил.
Брус сосновий (до 150 мм. перетину) Договірна
Брус сосновий (від 150 мм. перетину) Договірна
Брус сосновий (від 200 мм. перетину) Договірна
Гатунок 2/3 свіжопиляний ДУБ
Брус дубовий 3,0 м. Договірна
БРУС СОСНОВИЙ СВІЖОПИЛЯНИЙ ГАТУНОК 1/2 ЗІ СКЛАДУ В м.КИЇВ
Розмір мм. Довжина м. Ціна за 1 м. куб.
50 * 100; 50*120; 50*150; 50*200; 100*100; 100*150; 100*200; 150-*150 4,0 - 4,5 Договірна
50 * 100; 50*120; 50*150; 50*200; 100*100; 100*150; 100*200; 150-*150 6,0 Договірна
БРУС СОСНОВИЙ СУХИЙ СТРОГАНИЙ (погонажні вироби) ЗІ СКЛАДУ В м.КИЇВ
Розмір мм. Довжина м. Ціна за 1 м. пог.
В асортименті 2,0 - 4,5 Договірна
Купити брус в  Києві
брус Київ

Якщо з'явилась необхідність придбати брус в Києві :)

Будівельний брус: якість та надійність.


На ринку будівельних матеріалів високим попитом користується будівельний брус з сосни. Він відрізняється особливою міцністю, універсальними властивостями, а бюджетна ціна робить брус ще більш затребуваним серед інших видів пиломатеріалів.
Сьогодні для багатьох мрія про власний будинок з дерева стає реальністю саме завдяки тому, що такий поширений будівельний матеріал, як сосновий брус, цілком доступний по своїй вартості. Але сфера застосування брусу із сосни не обмежується тільки приватним домобудівництвом, так і про плюси цього матеріалу ще не все сказано.

Обгрунтування популярності соснового бруса


Екологічність – один з головних критеріїв вибору матеріалу для будівництва будинку.
В цьому плані брус з сосни, які пропонує ТОВ «ЕРАЛІС», абсолютно безпечний, що підтверджується відповідними сертифікатами. Натуральний матеріал, з якого виготовляється сосновий брус, славиться високою стійкістю до впливу несприятливих зовнішніх факторів. А застосування особливих технологій при його виробництві робить матеріал легко оброблюваним.
Чималу роль грає і зовнішня привабливість, яку має будівельний брус з сосни. Поєднання теплих медових і бурштинових відтінків з химерністю текстури сприяє створенню затишної і гармонійної картини, а м'якість аромату запашної смоли тільки додає чарівності. Багатьом відомі й цілющі властивості сосни – здатність її фітонцидів надавати протизапальну і освіжаючу дію.
При невеликій об'ємній масі сосна має високу міцність, а також хороші теплоізолюючі і звукоізолюючі показники. Тому сосновий брус широко застосовується при спорудженні різних будівель.
Найбільш значимі показники будівельного брусу із сосни:
Існує не так багато різновидів, які має будівельний брус. Але для його технічних характеристик важливо вплив і інших факторів:
• з якої сировини він зроблений;
• показник ступеня вологості;
• розміри та види перерізу;
• показник щільності деревини і її міцності на стиск;
• характеристики по теплопровідності.
Цільний брус виготовляється з натуральної деревини, так званого кругляка.
Це переважно хвойні породи: ялина, модрина, кедр і сосна. Брус з сосни найбільш поширений через його бюджетність, але при цьому він не поступається за якістю матеріалів інших порід.
Крім матеріалу мають значення характеристики брусу із сосни на вигин і стиснення, а також його щільність і те, наскільки він стійкий до негативного впливу.
За типом перерізу брус може бути квадратним, прямокутним, а також профільованим, тобто складного перетину.
Самим популярним і поширеним є квадратний тип перерізу. Це звичайний брус, який використовують при спорудженні стін дерев'яного будинку. Рідше всього затребуваний прямокутний тип перерізу.
А ось профільований брус стає все популярнішим. Він простіше в роботі, ніж квадратний, і тому витісняє цей тип зі сфери дерев'яного будівництва будинків.

Брус будівельний
Брус монтажний

Чим сосновий брус відрізняється від ялинового: вартість цих пиломатеріалів, стійкість до гниття, відтінок та інше. У чому полягає різниця між ялиновим і сосновим брусом?

В даний час деревина хвойних порід досить широко використовується в будівництві. Найбільш часто для цих цілей застосовується ялиновий і сосновий брус, який ви можете придбати на сайті нашої компанії за досить привабливою ціною.
Але для початку потрібно розібратися у відмінностях між цими матеріалами.
Основні переваги і недоліки соснового і ялинового бруса.
Підвищена сучковатость ялини робить утрудненою її обробку, що призводить до подорожчання бруса з цієї деревини. Цей пиломатеріал має світлий відтінок, що не змінюється з плином часу, і однорідну структуру волокон, що робить його відмінним вибором для проведення оздоблювальних робіт.
Смерековий брус досить широко використовується для будівництва бань та альтанок. Він набагато легше соснового, тому не вимагає облаштування серйозного фундаменту.
При застосуванні ялинового бруса потрібно пам'ятати про те, що в процесі сушіння він сильно схильний до деформації, тому вимагає застосування затискачів.
Через сучковатости смереки брус з цієї деревини не можна використовувати в несучих конструкціях. Пиломатеріали з сосни відрізняються високою міцністю і стійкістю до дії вологи, а також до грибкових уражень.
Так як ця деревина проста і податлива в обробці, сосновий брус має доступну вартість. Його перетин буває різним, і чим він більше, тим тепліше буде в будинку, побудованому з бруса.
Цей пиломатеріал практично не дає усадки, не піддається деформації і володіє високою міцністю при крученні.
Сосновий брус має насичений відтінок і яскраво виражену структуру, тому побудовані з нього будинкі вимагають мінімальної декоративного оздоблення. Досить обробити поверхню соснового бруса колерованим лаком, щоб підкреслити природну красу його фактури.
Він чудово підходить для будівництва житлових будинків, монтажу кроквяних систем, використання в якості опорних балок даху.

Невисока ціна, але можлива втрата властивостей матеріалу, а також форми: всі за і проти вибору дерева природної вологості. Вигідно чи ні купувати сирої пиломатеріал. Чи варто купувати деревину природної вологості?


Дерево - один з найбільш затребуваних будівельних матеріалів, які довели свою надійність у використанні протягом століть. Актуально використання деревини і сьогодні. На ринку представлений широкий вибір пиломатеріалів, включаючи сосновий брус.
Залежно від ступеня обробки деревина буває природної вологості і висушеної.
Особливості лісу природної вологості, його плюси і мінуси.
Пиломатеріали природної вологості - це дерево, що не піддавалося обробці, в тому числі сушінню. Вологість такої деревини може становити від трохи більше двадцяти до трохи менше дев'яноста відсотків. Такий розкид в цифрах обумовлений періодом спилювання дерев і їх породою. На погляд недосвідчена людина не може визначити ступінь вологості, тому слід уточнити цю інформацію у продавця.
На жаль, багато несумлінних підприємців користуються незнанням і довірливістю покупців і продають сире дерево за завищеною ціною. А адже саме показник вологості може безпосередньо вплинути на результат будівництва.
Якщо дерево буде занадто сирим, то це загрожує появою грибка, гниттям, непередбачуваними наслідками при усадці будівлі ( утворенням тріщин, перекосів і тому подібного).
Тому пиломатериалам природної вологості потрібна особлива обробка антисептичними засобами. Вони попередять гниття, зараження грибком і паразитами, дозволять довше зберегти привабливий зовнішній вигляд.
Крім того, потрібно набратися терпіння, щоб дочекатися висихання дерева. Тривалість процесу залежить від виду деревини, коефіцієнта вологості, габаритів дощок і типу конструкції.
Не варто використовувати сирий ліс для каркаса і несучих конструкцій, хоча він відмінно підійде для обрешітки, наприклад. При правильній обробці таке дерево стане відмінним матеріалом для будівництва, оскільки збереже свої властивості.
Крім того, він обійдеться істотно дешевше висушеної деревини.

Чим відрізняються між собою і іншими видами пиломатеріалів вироби 1 і 2 сорту, з чого їх роблять і як вибрати якісну деревину?


На ринку пиломатеріалів представлено безліч різновидів деревини різного розміру і якості. Щоб правильно сформувати ціну і полегшити вибір покупцям, їх ділять на кілька сортів.
Найбільшою популярністю користуються 1 і 2 сорту.
Сировина для пиломатеріалів.
У деревообробній галузі найчастіше використовуються два сорти дерева: сосна і смерека.
Сосна і смерека дуже схожі за своїми властивостями і зовнішнім виглядом. Тому часто сосновий брус і брус з смереки пропонують разом. Характеристики сортів.
1 і 2 сорт пиломатеріалів має свої характеристики.
Першосортна дошка має рівний обрізний край, її поверхня рівна, без опуклих і запалих частин. На торцях допустимі невеликі тріщини, на поверхні може бути видно невелику кількість здорових сучків.
Такий матеріал використовують при будівництві, для виробництва вологостійкої фанери і меблів.
Дошка другого сорту може бути нерівною, мати смоляні кишені, більшу кількість сучків, темні плями на поверхні. Такий пиломатеріал коштує значно дешевше.
Його використовують для зведення будівельних лісів, тимчасових споруд на будівельних майданчиках, внутрішніх конструкцій дахів.
Як вибрати матеріал потрібного сорту.
Зазвичай сорт матеріалу визначається при зовнішньому огляді. Однак при замовленні великої партії це може бути важко. Сильно насторожити вас повинні такі ознаки:
Зберігання деревини на вулиці без укриття. Навіть першосортне дерево від цього втрачає свою якість.
Випадають сучки. З дощок 1 і 2 сорту не можуть випадати сучки. Це свідчить про те, що вам хочуть продати менш якісний матеріал за завищеною ціною.
При покупці звертайте увагу на кількість річних кілець. Чим їх більше, тим старше і міцніше було дерево з якого зробили дошки.
Недобросовісні продавці часто намагаються продати матеріали низької якості за ціною 1 сорту.
Щоб точно не помилитися у виборі і придбати тільки високоякісні пиломатеріали, звертайтеся до надійних продавців із перевіреною репутацією.

Можливості бруса при оформленні приміщень. Якими повинні бути стельові поперечини відповідно стилю інтер'єру. Застосування бруса для оформлення приміщень. Як брус використовується в декоруванні приміщень.


Застосування натуральних матеріалів для оформлення будинків і квартир стає все більш популярним. Сучасний, стильний і безпечний матеріал для таких цілей - фанера. З неї створюють повітряні, тонкі і гнучкі конструкції. Нерідко використовуються і інші різновиди дерев'яних матеріалів, наприклад брус.
Варіанти використання бруса в ролі декоративного матеріалу.
Брус - простий, надійний матеріал, що дозволяє втілити в життя безліч дизайнерських ідей. З бруса роблять перегородки для зонування простору, їм декорують стіни і стелі.
Наприклад, частина стіни в передпокої, оформленої брусом, може служити оригінальною вішалкою. Стеля в спальні, що є продовженням декорованого ліжка, додасть кімнаті неповторний вигляд (особливо якщо між рейками проведене світло). Перегородка незвичайної форми не тільки позначить в загальній кімнаті місце для роботи, але і послужить її прикрасою.
Коли потрібно встановити декоративні балки, з успіхом використовують брус. В інтер'єрі балки або доповнюють картину, або служать основним декоративним елементом.
До них привертають увагу, наприклад, підсвічуванням. До того ж це спосіб заховати комунікації. З їх допомогою візуально збільшується простір.
Балки органічно вписуються в наступні стилі інтер'єру:
еко, кантрі (поперечини повинні виглядати старими, потертими); прованс, скандинавський (балки фарбують в білий колір); шале, російська (чим грубіше виглядає брус, тим краще); класичний (використовують тільки матеріал, який виглядає і коштує дорого). Балки з бруса роблять з деревини різних порід, переважаючими є дуб або сосна. На поверхню балок наносять морилку або спеціальний лак, внаслідок чого створюється ефект постарілої деревини. Якщо потрібно акцентувати увагу на балках, то їх фарбують в кольори, контрастні по відношенню до стелі або інших поверхонь, або роблять більш яскравими. Золоті або срібні планки надають стелі особливу оригінальність. Вишукано виглядають балки з розписом або різьбленням.

Що слід враховувати при зберіганні бруса? Поради з облаштування майданчика, захист від сонячних променів і атмосферних опадів, укладання матеріалу і т. д.


Брус: основні правила зберігання матеріалу. Як правильно зберігати брус?
Брус - один з найбільш затребуваних матеріалів, використовуваних для зведення приватних будинків. До його переваг належить екологічність і відсутність необхідності у внутрішній обробці. При бажанні придбати сосновий брус ви можете в нашій компанії.
Використовувати матеріал відразу після доставки виходить далеко не завжди. Як же зберегти його в цілісності?
Корисні рекомендації по зберіганню.
В першу чергу слід підготувати майданчик для розміщення бруса. Вона повинна бути сухою і рівною. Бажано, щоб майданчик трохи підносився над навколишнім простором: це дозволить забезпечити природну вентиляцію матеріалу. Завдяки цьому ризик появи на ньому цвілі істотно знизиться.
На майданчик укладають листи руберойду або вистилають його поліетиленом. Це дозволить мінімізувати вплив вологості, що виходить від грунту. Після цього на майданчику встановлюють дерев'яні опори висотою 40 см.
Брус не повинен контактувати з поверхнею землі, оскільки це призведе до погіршення якості вентиляції. Опори повинні розташовуватися під нижнім рядом матеріалу на відстані не більше 2 м один від одного.
На них укладають бруси. Формують штабелі довжиною 2-2,5 м. Між брусами слід дотримуватися інтервалу. Його величина залежить від ширини матеріалу.
Якщо розмір бруса менше 150 мм, то інтервал повинен становити від 75 до 100 мм, а якщо більше, то 125-175 мм.
Між горизонтальними рядами матеріалу слід обов'язково підкласти дощечки. Це дозволить уникнути деформації бруса.
Матеріал необхідно захистити від сонячних променів, а також будь-яких атмосферних опадів: занадто сильне висихання або зволоження можуть вкрай негативно вплинути на якість бруса. Для цього над штабелями облаштовують навіс з легких матеріалів, обшитий профнастилом, шифером, металевими листами і т. п. При необхідності під час дощу матеріал вкривають поліетиленовою плівкою, яку потім відразу ж знімають, щоб уникнути утворення конденсату. Якщо погода дуже жарка, торці бруса змащують оліфою. Це дозволить знизити випаровування вологи.

Що робити, якщо брус посинів або почорнів від вологи: створення оптимальних умов для видалення вологи та інше.

Поява синяви або чорноти на брусі не тільки негативно позначається на привабливості цього пиломатеріалу, а й негативно впливає на термін його служби.
Зазвичай така проблема виникає під впливом сильних опадів, високої вологості і перепадів температур. Кожному важливо знати про те, що робити при появі синяви або чорноти на сосновому брусі. Як позбутися від цих дефектів.
Для початку потрібно створити всі умови для позбавлення від зайвої вологості. З цією метою поверхню деревини необхідно просушити, а приміщення - провітрити.
Далі необхідно обробити пиломатеріали спеціальними відбілювачами, які в більшості випадків виготовляються на основі хлору.
Видалити синяву відразу виходить далеко не завжди, тому найчастіше потрібно ще одна обробка. Після відбілювання деревину потрібно ретельно вимити, щоб запобігти утворенню висолів. Далі пиломатеріали просушують, і лише тільки після цього можна буде оцінити результат проведеної роботи.
Ефект відбілювачів буде помітний лише в тих ситуаціях, коли спори грибка проникають не дуже глибоко і не зачіпають серцевини.
Іноді будматеріали виявляється простіше викинути, ніж привести в порядок. Справа в тому, що відбілювач проникає в структуру деревини не більше ніж на 3 мм.
Якщо ви бачите, що ураження набагато глибші, а брус всередині став темним і пухким, йому вже нічого не допоможе. Завершивши процедуру відбілювання, необхідно нанести захисний шар. З цією метою використовуються антисептики, які можуть утворювати на поверхні плівку або ж не створювати її.
Засобами другого типу потрібно обробляти деревину регулярно, тому що біоцид, який міститься в їх складі, швидко вимивається під впливом опадів.
Такі антисептики обов'язково наносять перед фарбуванням деревини або в тому випадку, якщо вона згодом буде закрита оздоблювальними матеріалами, зокрема, сайдингом.

Етапи будівництва сараю з бруса своїми руками. Підготовка траншеї під фундамент, заливка стрічкового фундаменту. Зведення стін і покрівлі.
Сарай з бруса: як побудувати своїми руками?

Як побудувати сарай з бруса?
Будівництво сараю починається з розробки проекту. На плані необхідно вказати розміри споруди, тип даху, місця установки двері.
Якщо потрібно, роблять вікно, його також відзначають на плані. Щоб сарай прослужив довго, вибирають міцний будматеріал.
Хорошим варіантом стане брус 100х100 мм, для захисту від гниття його покривають антисептиком.
Етапи зведення сараю з бруса.
Будівництво сараю починають з пристрою фундаменту. Споруда буде досить важкою, тому заливають стрічкову підставу.
Спочатку на землі роблять розмітку, забивають кілочки, окреслюючи контури майбутнього фундаменту. Потім знімають шар грунту на глибину 40-50 см. На дно траншеї насипають пісок і гравій шаром від 10 до 15 см. Зверху укладають армуючу сітку, з дощок збивають опалубку. Коли вона буде готова, заливають бетон.
Періодично фундаментну стрічку змочують водою. Це роблять для того, щоб на поверхні бетону не з'явилися тріщини. Після висихання розчину знімають опалубку, на фундамент укладають цоколь з цегли.
Між брусом і цеглою повинна бути зроблена гідроізоляція, при будівництві сараю для цієї мети можна використовувати руберойд.
На гідроізоляцію укладають брус нижньої обв'язки, потім строго вертикально встановлюють опорні стійки. З дошки 50х150 мм довжиною 6 м роблять верхню обв'язку.
Стіни можна зробити щитовими, збивши їх з обрізної дошки.
Можливий і інший варіант будівництва, при якому стіни зводять з бруса , а потім обшивають вагонкою, розташовуючи її вертикально. У другому випадку споруда вийде більш міцною. Коли будівництво стін буде завершено, роблять дах. Вын повинен бути похилій для кращого сходження снігу взимку.
З обрізної дошки роблять крокви, потім настилають обрешітку. Сарай накривають профнастилом, металевими листами, та ін.
На фінішному етапі ведуть роботи над підлогою. Спочатку укладають лаги, а потім зверху набивають щит з дощок. Для сараю буде досить одинарної підлоги, для ії обшивки може бути використана фанера. Завершує будівництво сараю встановлення дверей.

Екологічність і безпека для здоров'я, привабливий зовнішній вигляд, можливість заощадити на внутрішній обробці: чим хороші для життя дерев'яні будинки. Основні переваги проживання в будинку з дерева.

Головні переваги життя в дерев'яному будинку. Багато людей для проживання вибирають не багатоповерхівки з невеликими квартирами і гучними сусідами, а приватні будинки.
Чимало з них будують з дерев'яної колоди або бруса, і попит на такі споруди стабільно високий. Чим зумовлена ​​така популярність дерев'яних будинків?
Плюси будинків з дерева для проживаючих.
Серед переваг, якими володіють дерев'яні житлові споруди можна виділити наступні:
будинок з дерева обійдеться дешевше аналогічної кам'яної або цегляної будівлі. Собівартість пиломатеріалу нижче, ніж у каменю або цегли.
Дерев'яний будинок - легше, а значить не вимагає такого ґрунтовного фундаменту, як для будови з того ж каменю.
Екологічність і безпека для здоров'я людини.
Дерево - один з найдавніших натуральних матеріалів, які використовуються в будівництві споконвіку. Дерев'яний будинок "дихає", підтримуючи здоровий мікроклімат, а його гіпоалергенність оцінять алергіки. Маленька тепловіддача.
Дерево володіє невисокими показниками теплопровідності, тому при підборі якісного пиломатеріалу, а також правильної технології зведення споруди (законопачування щілин, забивання стиків) в такому будинку буде добре зберігатися тепло.
Естетичний зовнішній вигляд.
Будинок з дерева виглядає дуже привабливо.
Можливість не витрачатися на внутрішню обробку.
Дерево само по собі має привабливий вигляд, достатньо всього лише піддати його шліфуванню і обробці лаком.
Варіативність архітектурних рішень.
Фактура дерева дозволяє втілити різні фантазії дизайнера.
Можливість цілорічного будівництва.
Пиломатеріали не обмежують терміни зведення споруди.
Досить швидке будівництво будівлі.
Особливо, якщо воно проводиться за каркасною технологією або з оциліндрованих колод або профільованого, клеєного бруса, які підганяються за принципом шип - паз.
Створення комфортної атмосфери.
Тепло, красива обробка автоматично додають затишку і налаштовують на відпочинок і розслаблення. У такому будинку з дерева приємно знаходитися.

Чому варто віддати перевагу зовнішнє утеплення будинку з бруса? Особливості монтажу вентильованого фасаду, пенополиуретанового методу нанесення захисту і укладання утеплювача під сайдинг.


Популярні технології утеплення будинку з бруса. Способи утеплення будинків з бруса.
Багато охочих переїхати за місто часто вибирають будинку з бруса. Їх затребуваність обумовлена ​​довговічністю, надійністю і привабливим зовнішнім виглядом.
У них не холодно взимку, але і не жарко влітку. Але подібні будови все одно потребують додаткового утеплення, щоб і під час сильних морозів зберегти комфортну температуру всередині приміщень.
Зробити це можна зсередини і зовні, використовуючи різні матеріали, в тому числі і вологостійку фанеру. Перший варіант застосовується не так часто. Це пояснюється зменшенням житлової площі і поганим впливом на мікроклімат, так як в разі неправильно виконаної роботи можливе збільшення вологості в будинку.
Популярні технології зовнішнього утеплення.
Як ізолятора для будинку з бруса можна використовувати мінеральну вату, синтетичні матеріали на основі полімерів, які мають відмінні теплозберігаючі характеристики і мінімальну гігроскопічність - пінопласт і екструдований пінополістирол, і інші.
Поширеними способами монтажу утеплювача є наступні:
Вентильований фасад.
Відрізняється довговічністю, термін його експлуатації становить до 50 років. Дозволяє не тільки утеплити будинок, але і забезпечити вентиляцію стін. Для цього встановлюють спеціальну паропроницаемую мембрану, між нею і латами укладають утеплювач. Зверху стіни брусового будинку обшивається переважно сайдингом.
Метод напилення пінополіуретану.
Відрізняється простотою і зручністю нанесення, що значно скорочує терміни виконання робіт. Пінополіуретан щільно прилягає до стін з бруса, перешкоджаючи утворенню повітря між стіною і утеплювачем.
Укладання утеплювача під сайдинг.
Відрізняється від першого способу тим, що їм обшивається не тільки фасад, а весь будинок. Утеплювач в цьому випадку може бути зафіксований на каркас. Також можливо наклеювання рулонного матеріалу на стіни.
Правильно укладена теплоізоляція зробить будинок з соснового бруса помітно більш теплим, а термін служби дерев'яних стін зросте в кілька разів. Це знизить витрати на опалення, а також зробить перебування в дерев'яному будову максимально комфортним в будь-який час року.

Причини усадки будинку, час сушіння в залежності від породи деревини.


Що потрібно зробити на початковій стадії будівництва, щоб запобігти намоканню деревини?
Що може вплинути на усадку будинку з бруса?
Усадка будинку з бруса: причини, терміни і величина усадки.
Ніщо так не продовжує життя дерев'яного будинку, як увага до дрібниць, особливо при будівництві будинків з пиляного або клеєного бруса. Важливо переконатися, що на стадії укладання перших вінців не була допущена помилка, яка почне руйнувати будову вже під час природної усадки зрубу.
Йдеться про дотриманні геометрії і запобігання капілярного підйому вологи з тіла фундаменту в стіни. Для влаштування гідроізоляції між підставою і деревиною використовують два-три шари руберойду, приклеєних бітумною мастикою. На неї укладають підкладну дошку, просочену антисептиком.
Така дошка, особливо при невисокому цоколі, першої прийме на себе неприємний вплив опадів. Крім того, вона приховає шорсткості підстави і вирівняє горизонтальну поверхню. Якщо фундамент має невеликий ухил, то дошку виставляють по рівню, а утворений зазор приховає підкладена під неї фанера вологостійка. Потім щілини запінюються. Площину необхідно рівняти під усіма перерубами, які заплановані в будинку. Далі, використовуючи межвенцовий утеплювач, починають зведення будівлі.
Як всякий пиломатеріал, брус володіє усіма перевагами та недоліками дерева. Він екологічний і міцний, з низьким лінійним розширенням уздовж волокон і невеликою теплопровідністю поперек, але саме тому схильний до усихання, викривлення і розтріскування. Будинок осаджується, коли деревина сохне, втрачаючи природну вологу, тому що поперечний переріз зменшується. Верхні вінці передають свою вагу і навантаження від даху і перекриття на нижні, що впливає на їхню початкову геометрію. Відбувається усадка. Вона не для всіх будівель однакова і залежить від пори року, яка деревина використовувалася і від розмірів самої будови.
Що впливає на усадку будівлі?
Зимова деревина найщільніша. Поставлений в холодну пору року будинок сохне повільніше і, відповідно, більш рівномірно. Волога, поступово виморажуючись, менше «рве» матеріал і не утворює тріщин. Якщо монтаж проводився в грудні-січні, то вже влітку можна починати обробку і зводити постійний дах. Дому, який поставлений влітку, до оздоблювальних робіт необхідно почекати рік.
За цей час брус дасть наступну усадку на 3 метри висоти:
з природною вологістю - 6-8см;
клеєний - 2см.
Найінтенсивніша усадка проходить в перші три місяці, але осяде будинок остаточно через два-три роки.
Габаритна будова сохне довше, ніж маленький будиночок. Стіни, які розташовані в тіні або орієнтовані на північну сторону будуть віддавати вологу повільніше.
Для рівномірної усадки рекомендують, щоб вологість і температура зовнішнього і внутрішнього повітря в свіжому зрубі були однаковими, тобто не можна будинок наглухо консервувати або влаштовувати для нього інтенсивну сушку.
Показник усадки так само залежить від фізико-механічних властивостей матеріалу. Щільна деревина - понад 1,55г / см.куб. (багато в листяних деревах і у модрині) - міцна, у неї майже відсутні порожні пори, обсяг заповнений міцними волокнами і вологою. Вона довго сохне. Брус з деревини більшості хвойних порід і деяких листяних з щільністю менше 1,55г / см.куб. не такий міцний, зате має гарну теплопровідність. Самим універсальним матеріалом за фізико-механічними властивостями вважається брус сосновий.
Властивості у клеєного, тобто модифікованого бруса відрізняються від масивного аналога, так як в процесі виробництва заготовка просочується клеєм, а волокно ущільнюється при пресуванні.
Брус будівельний
Брус монтажний

Сосновий брус — унікальний будівельний матеріал


ТОВ «ЕРАЛІС» пропонує будівельний брус високої якості. У нас представлені тільки надійні і безпечні матеріали, які прослужать вам не один рік. Найбільшою популярністю серед покупців користується брус сосновий. Це не дивно, адже він відрізняється не тільки міцністю, але і екологічністю.
Найбільш поширеним натуральним матеріалом є будівельний брус з сосни. Сьогодні його застосовують у різних галузях. Популярність, яку останнім часом набув брус сосновий, пояснюється кількома причинами.
Насамперед мова йде про натуральному матеріалі, який відрізняється підвищеною стійкістю до будь-яких зовнішніх впливів. Він легко піддається обробці за рахунок своїх унікальних властивостей. Також сосновий брус відрізняється благородним зовнішнім виглядом.
Він має гарний медовий відтінок, що в поєднанні з незвичайною текстурою дозволяє створити затишок і гармонію. Брус, виготовлений із сосни, має тонкий приємний аромат, що надає будинкам з цього матеріалу неповторну чарівність.
Соснова деревина має у складі природні фітонциди, які не тільки освіжають повітря, але і володіють рядом цілющих властивостей. Сосновий будівельний брус відрізняється високою міцністю і чудовими тепло - і звукоізоляційними властивостями.
Чому варто купувати будівельний брус саме у нас
ТОВ «ЕРАЛІС» працює на ринку будматеріалів не перший рік, а тому ми готові запропонувати своїм покупцям найкращі умови:
• Ми пропонуємо не тільки будівельний брус, а й дошку обрізну, рейку монтажну, щити огорожі та стовпчики до них.
• Ціни на брус у нас одні з найнижчих. Однак якщо ви хочете заощадити, ми готові запропонує вам ще більш вигідні умови – брус під замовлення. Досить почекати 3-4 дні, і ви зможете придбати матеріал, ціна на який набагато нижче, ніж на брус зі складу.
• Ми можемо представити всі необхідні сертифікати, які підтвердять екологічність і радіологічну безпеку бруса.

На які параметри потрібно звертати увагу при виборі бруса для обрешітки підлоги.


Визначення довжини і перерізу лагів.
Критерії вибору бруса для пристрою лаг підлоги. Який брус використовувати для пристрою лаг підлоги?
Якісні фундамент і підлогу – запорука надійності і комфортності будь-якого будинку.
Вибір матеріалу для заливки фундаменту не представляє проблеми: тут краще не скупитися і купувати цемент м 400 або 500 м.
Визначитися з вибором бруса для лагів статі складніше. З одного боку, вони повинні бути міцними і довговічними, з іншого – немає необхідності переплачувати за цінність породи дерева або зовнішній вигляд.
Матеріал для обрешітки.
На ринку представлені лаги для підлоги з самих різних матеріалів. Всі вони відповідають вимогам за характеристиками міцності. Але звичний дерев'яний брус досі залишається поза конкуренцією завдяки невисокій ціні.
Найбільш частий вибір – сосновий брус.
Можна витратити і на модрину, адже вона менше схильна до гниття, але особливого сенсу в цьому немає: ціна бруса з цього дерева приблизно в 2 рази вище, ніж у сосни, а вирішити проблему гниття допоможуть сучасні древозащитные склади.
Економія буде ще істотніше, якщо вибирати пиломатеріал другого або третього сорту. Підставою для віднесення бруса до цих категорій служать зовнішні дефекти, що не впливають на міцність. Але потрібно звертати увагу на вологість – вона повинна бути нижче 20%.
Якщо її значення вище, лаги при висиханні будуть деформуватися. В результаті підлоги стануть нерівними і почнуть скрипіти.
Визначення розмірів бруса.
Для вибору довжини бруса під укладання лагів є просте правило: вона повинна бути на 3 сантиметри менше довжини або ширини приміщення, в залежності від напрямку укладання. Це необхідно для компенсації розширення матеріалу при нагріванні.
В ідеалі лаги слід робити з цілих брусів, але, якщо довжини не вистачає допустимо зростити два фрагменти. Головне, щоб під місцем з'єднання була опора. Якщо доводиться зрощувати сусідні лаги, кріплення повинні розташовуватися не на одній лінії, а зі зміщенням в один метр. В іншому випадку конструкція втратить жорсткість.
Перетин бруса вибирається виходячи з довжини прольотів між лагами – чим більше відстань, тим товщі має бути брус. Для вибору оптимальних пропорцій користуються спеціальними таблицями.
Щоб не переплачувати за зайву обсяг матеріалу для лагів вибирають брус з прямокутним перетином і укладають його на ребро. На жорсткість підлоги впливає товщина бруса, а не його ширина.

Низький відсоток вологості деревини, наявність профілю та інші властивості, якими повинен володіти брус для будівництва будинку в умовах вологого клімату.
Як вибрати брус для будівництва будинку у вологому кліматі?

Зведення будинків з бруса в умовах вологого клімату характеризується інтенсивним впливом грибків на деревину. Тому для будівництва таких об'єктів рекомендується вибирати сосновий брус, який набагато менш вразливий до поразки цвіллю, ніж пиломатеріал з листяних порід.
До того ж хвойна деревина виділяє в повітря фітонциди, які зміцнять організм мешканців, знизивши ризик захворювання застудою в сиру погоду.
На що ще звертати увагу при виборі бруса?
Залежно від ступеня заводської механічної обробки брус буває обрізним, струганим і профільованим. Для зведення дерев'яного будинку в умовах вологого клімату найбільш кращий третій варіант. Профільований брус можна підігнати максимально щільно, звівши до мінімуму використання клоччя та інших герметизуючих матеріалів. Людям, що споруджують дерев'яний будинок в регіонах з вологим кліматом, слід бути готовими до того, що усадка зрубу буде відбуватися повільно.
Через це будівництво часто розтягується на два календарних роки. Щоб укластися в один сезон, перевагу слід віддавати брусу з відсотком вологості деревини не вище 12%.
Такий пиломатеріал в заводських умовах піддають камерній сушці, через що усадка після монтажу відбувається швидко і з мінімальним викривленням.
Якщо умовами проектування будинку передбачено використання пиломатеріалу великої товщини (від 200 мм і більше), навіть камерна сушка не здатна забезпечити оптимальний висновок вологи з цільної деревини.
У такому випадку вибір варто робити на користь клеєного бруса, виготовленого з ламелей, які окремо краще піддаються тепловій обробці в заводських умовах.
Підвищена вологість повітря вже через пару років після зведення зрубу може привести до значної деформації вінців в результаті поперемінних набухання та усадки.
Вирішити цю проблему можна шляхом вибору бруса, який просочений складами, які інгібують проникнення атмосферної вологи глибоко в структуру деревини.

Опис основних природних дефектів деревини, а також їх впливу на якість матеріалу і готових виробів. Види дефектів деревини.

При виборі деревини для різних цілей потрібно враховувати наявність дефектів. Від їх характеру та кількості залежать особливості обробки і вибір сфер використання.
Неправильно підібрана деревина з дефектами може стати причиною зниження терміну експлуатації виробу, виготовленого з неї.
Наявність і кількість дефектів впливає також на сортність і вартість. Наприклад, фанера вологостійка буває 4 сортів, які відрізняються кількістю і характером вад.
Якими бувають дефекти.
Наявність вад на матеріалі не тільки знижує естетичні властивості , але впливає і на експлуатаційні характеристики: довговічність, міцність і витривалість готової продукції.
Види дефектів і їх вплив на матеріал:
Суки (кореневої фрагмент гілок) знижують міцність і монолітність дерева, існують такі види:
здорові, тютюнові, закриті, відкриті, темні, що зрослися і незрощені, гнилі, світлі і темні;
Морозні, отлупні, метікові тріщини - це невеликі поперечні і поздовжні розриви, що виникають із-за неправильного зростання, навантажень, усушки або контрастів температур, вони знижують термін служби готових виробів;
Сбежістость - вада, який призводить до зниження стійкості матеріалу до навантажень, являє собою звуження стовбура від прикореневій частині до верхівці;
Кривизна - вада, що виникає в результаті відхилень у напрямку росту дерева, він буває простим, шаблевидним, спіралевидним;
Уражена ділянка матеріалу менш стійка до механічних навантажень і більш схильна до розтріскування;
Наріст - невелике утовщення в структурі дерева, що характеризується наявністю хаотично розташованих волокон. Крім основних різновидів є й інші вади, що знижують сортність і якість матеріалу. До таких пороків відноситься прорість, засмолок, сухобокость.
Ці недоліки роблять деревину менш міцною, погіршують її естетичні властивості, підвищують обсяги виробничих відходів.
Наприклад, брус сосновий з наростами і сучками погано піддається обробці, необхідно видаляти уражену ділянку. У нас ви можете купити якісний сосновий брус та інші пиломатеріали без дефектів.

Визначення якості дерев'яного бруса: основні варіанти класифікації матеріалу, найбільш важливі параметри для оцінки його якості, визначення рівня вологості деревини.


Як оцінюється якість деревини при купівлі бруса? Як визначити якість бруса? Для того, щоб побудувати дерев'яний будинок, потрібно багато різних матеріалів. Це і цемент в мішках, і гідроізоляція, та покрівельна черепиця. Але основою конструкції все ж є брус, а тому при його покупці необхідно звертати особливу увагу на якість матеріалу. Оцінюється воно насамперед за зовнішнім виглядом, проте в деяких випадках доводиться використовувати і спеціальні прилади.
Основні сорти матеріалу та методи визначення його якості в Росії, Україні та деяких інших пострадянських країнах досі діють міждержавні стандарти ГОСТ 24454-80 і 8486-86.
У відповідності з цими документами, деревина за якістю поділяється на п'ять класів. Кращий брус називається «добірним», але він застосовується головним чином в суднобудуванні та автомобільної промисловості. Для будівництва будинків використовуються пиломатеріали 1-го і 2-го класу.
В європейських країнах діють дещо інші стандарти і позначення.
Деревину там поділяють на класи A (відповідає «відбірною»), В (використовується для будівництва будинків), С і D.
Якість бруса оцінюється за наступними параметрами:
Рівність:
Щоб виявити можливий вигин матеріалу, його укладають на гладку поверхню і повертають, міняючи місцями межі. Якщо нерівності є, їх неважко буде помітити неозброєним оком.
Забарвлення:
Її тональність залежить від сорту деревини. Зокрема, сосновий брус володіє жовтим кольором, кедр – коричнево-рожевим, модрина – червонувато-бурим. Головна вимога – однорідність забарвлення.
«Різнобарвність» матеріалу:
вказує на присутність в ньому кількох окремих шарів, що згодом призведе до розтріскування.
Відстань між річними кільцями:
Воно повинно бути однаковим. Якщо ж кільця звужуються або розширюються, то деревина може через кілька років зігнутися. Допускається наявність деякої кількості тріщин на поздовжньої частини брусів. Але якщо ці дефекти присутні на торцях, то від придбання таких пиломатеріалів краще зовсім відмовитися.
Перевірка рівня вологості:
У свежеспиленной деревині завжди міститься значна кількість води. Щоб максимально точно визначити її концентрацію, використовуються спеціальні прилади – вологоміри. В той же час дати попередню оцінку можна і без їх застосування. Зокрема, варто звернути увагу на стружку, що утворюється при розпилюванні бруса. Якщо вона легко ламається в руці, то це означає, що деревина вже просушена.
Стружка, отримана при розпилюванні матеріалу з природним рівнем вологості, володіє значною пружністю. Вона не ламається при стисненні і здатна відновити свою початкову форму.

Особливості, переваги та недоліки бруса з сухостою. Сфера застосування цього типу пиломатеріалів.


Особливості та сфера застосування бруса з сухостою. Брус з сухостою: характеристики і застосування.
При виборі пиломатеріалів можна знайти безліч різних варіантів, що розрізняються за ціною, якістю і породою деревини.
Наприклад, чималою популярністю користується брус з сухостою. Його виготовляють з засохлих дерев, які залишилися стояти на корені, але загинули через будь-які чинники. Придбати сухостій, цемент та інші матеріали для будівництва можна у нас. В асортименті представлені тільки якісні товари.
Особливості та переваги бруса з сухостою.
Головна перевага цього матеріалу - невисока ціна. На відміну від інших пиломатеріалів, купити сухостій може кожен. Брус з сухостою практично позбавлений вологи, тому споруди з нього не дають усадки. Це дуже зручно у випадках, коли необхідно в стислі терміни звести міцну конструкцію.
Вважається, що сухостій з часом руйнується через гниль, комах та паразитів, але це не відноситься до соснового брусу. Пиломатеріали з хвойних порід дерев містять велику кількість смоли. Вона захищає брус від шкідників і грибка. Брус із сосни має великий термін служби і привабливий зовнішній вигляд.
Сфера застосування бруса з сухостою досить різноманітна. Пиломатеріали цього типу поділяють на кілька груп залежно від ступеня пошкодженості.
Найдешевший і деформований пиломатеріал набувають для розпалювання печей, влаштування опалубки, зведення будівельних лісів і парканів. Також він підходить для створення тимчасових споруд.
Якщо брус з сухостою не має видимих ​​дефектів (глибоких тріщин, темних плям), то він може використовуватися і для зведення більш серйозних конструкцій.
Наприклад, для будівництва альтанок, лазень, дач або навіть будинків. У приміщеннях з цього матеріалу зберігається приємний мікроклімат з оптимальною вологістю і приємним ароматом деревини.
Сухостій з листяних порід дерев для будівництва будинків використовувати не рекомендується. Так як він менш надійний і довговічний.

Які засоби використовувати, щоб захистити брус від вологи і гниття? Суміш рослинного масла і прополісу, гарячий бітум, спеціальні антисептики і просочення. Засоби для обробки бруса від вологи і розсихання.


Чим обробити брус від вологи і розсихання?
Брус - один з найбільш затребуваних будівельних матеріалів, які зазвичай використовується для зведення різних споруд і обробки. Він відрізняється довговічністю, але тільки при правильному догляді. Чим же обробити цей пиломатеріал, щоб захистити його від вологи і розсихання?
Ефективні засоби.
Приготувати деякі дієві склади можна самостійно. Так, варто спробувати змішати рослинне масло і прополіс в пропорції 3 до 1. Отриманим засобом обробляють попередньо очищений від забруднень і пилу брус.
Доброю ефективністю володіє і мідний купорос. Він виглядає як порошок синього кольору, придбати його можна на ринку або в будівельних маркетах. Слід приготувати 1-процентний розчин мідного купоросу, а потім нанести його на поверхню пиломатеріалу за допомогою пензлика або пульверизатора. Така обробка добре допомагає проти гниття.
Для захисту бруса раніше його змащували дьогтем. Замість нього можна скористатися гарячим бітумом. Але цей варіант підійде, тільки якщо для вас не важливий зовнішній вигляд матеріалу. Також досить поширеним народним засобом є машинне масло.
Досить високою ефективністю в запобіганні гниття володіють і спеціалізовані засоби. Так, в будівельних магазинах можна придбати антисептик. Але слід враховувати, що практично всі подібні склади мають високу токсичність. Вибираючи антисептик, краще віддати перевагу неорганическому: як правило, він швидше проникає глибоко в структуру натурального дерева.
Щоб запобігти розсиханню пиломатеріалу, найкраще скористатися спеціальними просоченнями. Особливою ефективністю відрізняються склади на основі олії і воску. Їх наносять відповідно до рекомендацій виробника - як правило, за допомогою кисті. Такі засоби не дають деревині розсохтися і запобігають появі тріщин на її поверхні.

Від чого залежить вибір товщини бруса?


Від висоти споруди. Матеріал повинен не тільки створювати звукоізоляцію і мати здатність утримувати тепло, одна з його основних завдань - забезпечувати надійність і стійкість споруди. Для одноповерхових будівель можна використовувати брус товщиною 100-150 міліметрів, для більш високих розмір повинен бути більше двохсот.
Від регіону проживання. У теплих регіонах можна вибирати меншу товщину - вона буде повністю виконувати поставлені завдання по утриманню тепла і економії витрат на обігрів житла. Для регіонів з довгими і холодними зимами варто вибрати брус більшої товщини.
Від виду проживання. Можливі два варіанти - сезонне або цілорічне. У першому випадку можна вибрати брус товщиною 100, 120 або 150 міліметрів. Цього буде достатньо, щоб утримувати тепло в осінньо-весняний період і забезпечувати прохолоду в літній (дерево добре захищає від спеки). Для постійного проживання вибирають брус більшої товщини, розмір залежить від двох попередніх факторів.
Існує також спеціальна формула для розрахунку потрібної товщини бруса, яка залежить від двох показників - опору теплопередачі (фіксована величина, яка встановлюється для кожного регіону окремо, позначається буквою R), і k - коефіцієнта теплопровідності використовуваного матеріалу (виду дерева - сосни, дуба, модрини, ялиці).
Розрахунок ведеться за формулою: d = R * k (d - оптимальна товщина). Однак на практиці ця формула застосовується рідко. Простіше, використовуючи брус сосновий, орієнтуватися на наступні умови: для малоповерхового будівництва і дачних будинків підійде матеріал товщиною від 100 до 150 міліметрів. Для постійного проживання, високих будівель і в холодних регіонах краще використовувати матеріал товщиною від 200 міліметрів.

Чому брус може потріскатися і як цьому запобігти: нерівномірне висихання пиломатеріалу і невеликі хитрощі. Чому тріскається брус і як можна уникнути цього.

В даний час брус досить широко використовується для зведення будинків та інших будівель. Однак в процесі експлуатації будівель ви можете виявити, що на брусі з кожним днем ​​з'являються все нові і нові тріщини.
Що потрібно знати про появу тріщин на брусі.
Головною причиною розтріскування будь-якої деревини, в тому числі і бруса, є її нерівномірна усушка. Верхні шари підсихають швидше і зменшуються в об'ємі, а в серцевині ці процеси проходять повільніше. В результаті зовнішні шари деревини починають тріскатися через неможливість розтягування. Це особливо помітно на торцях бруса.
Навіть коли пиломатеріал перед продажем висушується в сушильних камерах, після використання в будівництві він все одно вбирає вологу з повітря, а потім втрачає її. Через це брус і починає тріскатися, але існує кілька способів запобігання такої проблеми. Більшість тріщин утворюється на тій межі бруса, відстань від якої до серцевини найменше. Якщо ви врахуєте цей факт при зведенні будинку і заховаєте вразливі площині всередину або між вінцями, дефекти на фасаді почнуть з'являтися набагато пізніше, а тріщинки будуть невеликими.
Застосувати калібрування можна відносно тільки непрофілірованного бруса, так як наявність гребінки, зробленої виробником не залишить вам простору для маневрів. Запобігти появі розривів бруса можна і за допомогою виконання компенсаційного шва, через який буде йти зайва волога.
Звичайно, на відкритих торцях він виявиться занадто помітним, тому вам доведеться конопатіть ці технічні щілини. Існують також спеціальні просочення, які загальмовують процес випаровування вологи і дозволяють деревині просихати більш рівномірно, що запобігає появі тріщин.

ТОВ «ЕРАЛІС» виробляє і реалізує за найвигіднішими цінами будівельний брус з сосни різного типу перетину, який за своїми сукупними характеристиками оптимально підходить для спорудження різних будівельних конструкцій та виготовлення виробів широкого застосування.
Весь асортимент має сертифікати якості, що підтверджує його надійність і безпеку.

Отримати додаткову інформацію ви можете за телефонами, вказаними на сторінці "Контакти".
ТОВ «ЕРАЛІС» — Ваш надійний постачальник найякісніших пиломатеріалів.
У нашій роботі тільки одне обмеження: МИ НЕ ПРАЦЮЄМО НА ЕКСПОРТ!
Дякуемо за розуміння!

Tags: купити брус київ, дерев'яний брус, дерев'яний брус в Україні, купити брус в києві, брус ціна, брус київ