Доставимо на Ваш об'єкт чорнозем та грунт насипом своїм транспортом.
Оскільки працюємо з цим товаром тільки з доставкою, - просимо уточнювати з нашими менеджерами загальну вартість замовлення, оскільки ціна змінюється в залежності від розташування вивантаження.
Які види чорнозему бувають? Як дізнатися чорнозем на вигляд, консистенції, щільності? Яка його кислотність? Властивості, види та застосування в господарстві чорноземів.
Чорнозем - це родюча земля, багата на органічні та мінеральні речовини. Вона характерна для місцевості з теплим помірно-континентальним кліматом та температурою від +5 °С, достатньою кількістю опадів та гарною освітленістю, великою кількістю рослинності та тварин, які при вмиранні дають велику кількість органічних речовин.
Властивістю чорнозему є жирний блиск землі. На дотик вона мильна, комковата, зерниста. Шар чорнозему має товщину 60-140 см.
Консистенція його щільна – 1 кв. м. важить 1 тонну. Кислотність нейтральна чи слаболужна. Він не повинен утримувати сміття та інших домішок.
Родюча земля, насіння рослин, добрива, а також будівельні матеріали знадобляться господарям земельних ділянок та дач для їх облагородження.
Які види чорнозему існують?
Чорнозем класифікується за кліматичною зоною, товщиною гумусу та його змістом, складом.
Виділяють основні види: Звичайний.
Такий є у степових районах після розкладання останків тварин і рослин. Вилужений.
Утворюється у лісостепах. Гумус складається з відмерлих рослин, переважно злакових. Типовий.
Утворюється в лісостепових, лучних зонах, на суглинці з трав та злаків. Опідзолений.
Батьківщиною його є ліси з різноманітністю трав та тварин. Південний.
Місце утворення - південні регіони та степи з типчаково-ковилою рослинністю.
За змістом гумусу виділяють такі типи: Слабогумусовий - містить до 4% органічних речовин. Малогумусовий - 4-5%. Середньо-гумусовий нежирний - 5-9%. Жирний сильногумусовий - 9-10%.
Земля з великою кількістю гумусу має чорний та темно-сірий колір.
За складом виділяють глинистий, суглинистий та піщаний чорнозем.
За товщиною гумусового шару відрізняють: Надпотужні. Глибина - до 150 см. Потужні. Глибина родючого шару 70-120 см. Середні та малопотужні. Глибина 25-70 см.
Чорнозем застосовується для окультурення та посадки рослини на земельних ділянках з будинками, у тому числі із бруса, озеленення територій парків, торгових центрів та алей у містах.