ТОВ "ЕРАЛІС"
Офіційний сайт - вітрина фірми
КОНТАКТИ НА ГОЛОВНУ
(098) 659-91-28
(099) 916-55-02
(063) 257-50-56
(067) 407-43-90

ОСБ лист

Плити OSB - 3.

Товщина мм.Формат листа мм.ВиробникЦіна
61250*2500ЄвропаДоговірна
81250*2500ЄвропаДоговірна
101250*2500Європа/УкраїнаДоговірна
121250*2500Європа/УкраїнаДоговірна
151250*2500Європа/УкраїнаДоговірна
181250*2500Європа/УкраїнаДоговірна
221250*2500Європа/УкраїнаДоговірна
101250*2800ЄвропаДоговірна

*За цінами просимо телефонувати, уточнювати тому що курс євро часто змінюється.
При необхідності робимо прямолінійну порізку.

Плити QSB (Словаччина) бежеве.

Товщина мм.Формат листа мм.ВиробникЦіна
61250*2500ЄвропаДоговірна
81250*2500ЄвропаДоговірна
101250*2500Європа/УкраїнаДоговірна
121250*2500Європа/УкраїнаДоговірна
151250*2500Європа/УкраїнаДоговірна
181250*2500Європа/УкраїнаДоговірна
221250*2500Європа/УкраїнаДоговірна
101250*2800ЄвропаДоговірна

*За цінами просимо телефонувати, уточнювати тому що курс євро часто змінюється.
При необхідності робимо прямолінійну порізку.

осб дрібна тріска
осб велика тріска

Орієнтовані деревинно-стружкові плити OSB-4: їх характеристики та застосування даного будматеріалу в будівництві та інших галузях.


Плити OSB-4: їх характеристики та застосування.
Такий будівельний матеріал, як орієнтована стружкова плита OSB, або Oriented Strand Board, набуває все більшої популярності через свої чудові технологічні властивості. При формуванні подрібнена деревна маса укладається поздовжньо-поперечними шарами, тому в назві плити і вживається термін «орієнтована». Така будова покращує фізико-механічні параметри матеріалу. Так само, як і фанера, OSB-плита скріплюється спеціальним клеючим складом на основі полімерних смол і восків, який просочує всю її внутрішню структуру.
Категорії OSB-плит.
Даний будматеріал поділяється на чотири класи в залежності від якісних та кількісних параметрів.
Маркуються вони цифрами від 1 до 4 за наростанням експлуатаційних характеристик. Так, плити OSB-1 мають найнижчу вологостійкість та фізичну міцність. Використовуються в механічно ненавантажених конструкціях та сухих умовах, коли вологість за 20 градусів цельсію не перевищує 65%.
OSB-4, як більш міцні та дорогі зразки, забезпечують надійність у роботі у вологій атмосфері. Це означає, що протягом кількох тижнів в навколишньому просторі допустима концентрація водяної пари до 85%.
Для кількісного вираження стійкості панелей до впливу вологи є така властивість, як набухання.Для цього плиту на добу занурюють у воду і потім вимірюють збільшення розмірів за рахунок рідини, що вбереться. Для класів 1, 2, 3 та 4 цей параметр не повинен перевищувати відповідно 25, 20, 15 та 12 відсотків.
Міцність на вигин (і поздовжня, і поперечна) залежить від товщини, але в середньому для категорії OSB-4 порівняно з OSB-1 збільшена у півтора-два рази.
Застосування.
Цей матеріал легко піддається механічній обробці. Плити можна пиляти, стругати, фрезерувати, свердлити. Як кріплення застосовують шурупи, саморізи, скоби, цвяхи з плоским капелюшком – матеріал досить стійкий до розшарування навіть на відстані одного-півтора сантиметрів від краю.
У разі обшивки стін, стелі або укладання чорнової підлоги листи кріпляться на дерев'яний брус, спеціальні металеві профілі або інші напрямні.
Плита OSB-4 застосовується як конструкційний та оздоблювальний матеріал. Може піддаватися ґрунтовці та фарбуванню. Фізико-механічні властивості дозволяють використовувати її як основу опорних конструкцій під покрівельні покриття як елемент опалубки при бетонних роботах. Застосовується вона і при виробництві меблів та пакувальної тари.


Що краще вибрати: ДСП або ОСБ? Міцність на вигин, вологостійкість, пружність, особливості обробки, ціна. ДСП і ОСБ - порівняння матеріалів між собою, що краще?


Сьогодні в будівництві широко застосовуються різні види пиломатеріалів. Серед них - дошка обрізна, брус, горбиль і ін.
Крім цього, затребувані і композитні матеріали, зокрема, ДСП і ОСБ. Їх спільною рисою є те, що їх виробляють з відходів деревообробки з додаванням сполучних добавок.
До складу ДСП входить переважно стружка, але можуть бути включення у вигляді тирси. ОСБ - багатошаровий (від 3 шарів) матеріал, який складається з стружки (тонких трісок) і смол. Тріски в його шарах укладені перпендикулярно один до одного.
Відмінності між матеріалами.
Важливим параметром при порівнянні ДСП і ОСБ є міцність на вигин. Відповідно до ГОСТ, у деревно-стружкової плити цей показник повинен складати не менше 11 МПа.
У ОСБ в поперечному напрямку опірність вигину нижче - не більше ніж 10 МПа. Зате в поздовжньому - від 18 МПа.
Ще один важливий критерій - здатність матеріалу утримувати елементи кріплення. У цьому питанні орієнтовано-стружкова плита однозначно виграє.
Мінімальне значення сили утримання кріпильних елементів у неї починається з 80-90 Н/м. У ДСП, відповідно до ГОСТ, цей показник становить всього 35-55 Н/м.
Виграє орієнтовано-стружкова плита і з точки зору упругостного модуля. У цього матеріалу його мінімальне значення - 3500 МПа, в той час як у ДСП - всього 1600 МПа.
Величезне значення має стійкість композитного матеріалу до впливу вологи. Всі види ДСП швидко приходять в непридатність при її попаданні. Деякі сорти ОСБ теж не підходять для укладання у вологих приміщеннях. Однак плити OSB-3 і OSB-4 призначені для монтажу саме в таких умовах.
Обидва матеріали можна пиляти і свердлити. Але у випадку з ДСП утворюється більше стружки, оскільки вона кришиться. Закрутити саморіз в один і той же отвір не вийде.
За ступенем екологічності і горючості обидва матеріали однакові. А ціна ДСП нижче, ніж ОСБ. Який варіант вибирати - вирішувати вам.



Класифікація орієнтовано-стружкових плит: різновиди OSB, властивості та характеристики матеріалу. OSB плити – які є класи матеріалу.


Класи OSB плит. Деревні матеріали – це велика група композитів, які використовуються у будівництві та оздобленні, при виробництві меблів та різноманітних предметів інтер'єру.
Серед них особливе місце займають OSB-плити, які, як і фанера, мають широку сферу застосування, характеризуються багатошаровістю, пружністю, однорідністю структури та високою міцністю.
Класифікація OSB-панелей.
Орієнтовано-стружкова плита є пресованим полотном, виготовленим з перероблених деревних відходів – тонкої тріски.
Лист складається з декількох шарів, що робить його стійким до статичних навантажень і дозволяє застосовувати в обшивці стін, як знімну опалубку при роботі з бетоном, у вигляді основи, обрешітки під монтаж таких покрівельних матеріалів як шифер, металочерепиця і бітумна черепиця.
Для виробництва даного матеріалу використовують деревину сосни, ялини, тополі, осики та клейові склади на основі синтетичних смол та восків.
OSB плити поділяються на 4 класи:
1 – матеріали із низьким показником вологостійкості. Вони використовуються у виробництві упаковки, корпусних меблів, стелажів, стендів, полиць.
2 – панелі, призначені для облицювання каркасних поверхонь у сухих приміщеннях.
3 – найбільш затребувані типи композитів у галузі будівництва та ремонту, які розраховані на експлуатацію в умовах підвищеної вологості та здатні витримувати високі механічні навантаження.
4 – найміцніші та зносостійкі матеріали, які можна задіяти при зведенні несучих зовнішніх і внутрішніх конструкцій, навіть за наявності вологості.
OSB 3 та 4 класи також застосовують у виробництві структурно-ізольованих сендвіч-панелей, з яких зводять малоповерхові будівлі, найчастіше житлові будинки.
Нарівні з брусом OSB плити можна піддавати різним способам столярної обробки: пилянню, струганню, свердлінню, фрезеруванню.
Також орієнтовано-стружкові панелі можна покривати глянцевим і матовим лаком, фарбувати, шліфувати, грунтувати, обробляти антисептичними сумішами.


Особливості та переваги технології будівництва каркасно-щитових будинків. Конструкція щитів каркасного будинку. Технологія будівництва каркасно-щитових будинків.


Одним із цікавих варіантів будівництва недорого заміського будинку чи дачі є каркасно-щитова конструкція. Також як і у звичайних каркасних будинків, стіни щитових будов виготовляються з бруса та деревоволокнистих плит, простір між якими заповнюється мінеральним утеплювачем.
Основною відмінністю каркасно-щитової технології є те, що великі стінові елементи виготовляються в заводських умовах, а потім збираються на будівельному майданчику.
Головними перевагами щитової технології є:
Невисока вартість будівництва, пов'язана з потоковим виробництвом будівельних елементів. За рахунок заводського складання стінові щити обходяться дешевше, ніж ручне складання стін на будмайданчику.
Мала вага будівельних конструкцій, що не вимагає застосування дорогого масивного фундаменту.
Стислі терміни будівництва. Каркасно-щитовий будинок можна звести за кілька тижнів.
Хороші теплоізоляційні та звукопоглинаючі характеристики стінових панелей.
Як влаштовані каркасні стінові щити.
Основу каркасу стінового щита складають дерев'яні бруси, оброблені антисептиком. Простір між брусами заповнюється базальтовою ватою або іншим мінеральним утеплювачем.
З внутрішньої сторони зовнішньої стіни поверх утеплювача прокладається пароізоляційна плівка, що перешкоджає проникненню водяної пари в утеплювач із приміщення.
Поверх пароізолюючої плівки підшивається плита OSB або фанера, що має товщину 10 – 12 мм.
Із зовнішнього боку щита на утеплювач кладуть вітрозахисну плівку. Поверх плівки підшиваються листи OSB. Щоб між плівкою та плитою OSB не накопичувалася волога, між ними створюють вентиляційний зазор.
Для створення вентиляційного зазору між брусами та зовнішніми плитами прокладають рейки.
Стінні щити, що виготовляються описаним вище способом, можуть бути глухими або мати прорізи для установки дверей або вікон. Стіни можуть бути виконані з одного щита або збиратися з кількох секцій.
Незважаючи на легкість та простоту конструкції, каркасно-щитові будинки служать досить довго. Практика США і Канади показує, що будинки, побудовані за цією технологією, служать 50 і навіть 100 років.


Орієнтовані деревинно-стружкові плити OSB-4: їх характеристики та застосування даного будматеріалу в будівництві та інших галузях.


Такий будівельний матеріал, як орієнтована стружкова плита OSB, або Oriented Strand Board, набуває все більшої популярності через свої чудові технологічні властивості.
При формуванні подрібнена деревна маса укладається поздовжньо-поперечними шарами, тому в назві плити і вживається термін «орієнтована».
Така будова покращує фізико-механічні параметри матеріалу. Так само, як і фанера, OSB-плита скріплюється спеціальним клеючим складом на основі полімерних смол і восків, який просочує всю її внутрішню структуру.
Категорії OSB-плит.
Даний будматеріал поділяється на чотири класи в залежності від якісних та кількісних параметрів.
Маркуються вони цифрами від 1 до 4, за наростанням експлуатаційних характеристик.
Так, плити OSB-1 мають найнижчу вологостійкість та фізичну міцність. Використовуються в механічно ненавантажених конструкціях та сухих умовах, коли вологість за 20 градусів цельсію не перевищує 65%. OSB-4, як більш міцні та дорогі зразки, забезпечують надійність у роботі у вологій атмосфері. Це означає, що протягом кількох тижнів в навколишньому просторі допустима концентрація водяної пари до 85%.
Для кількісного вираження стійкості панелей до впливу вологи є така властивість, як набухання.Для цього плиту на добу занурюють у воду і потім вимірюють збільшення розмірів за рахунок рідини, що вбереться.
Для класів 1, 2, 3 та 4 цей параметр не повинен перевищувати відповідно 25, 20, 15 та 12 відсотків. Міцність на вигин (і поздовжня, і поперечна) залежить від товщини, але в середньому для категорії OSB-4 порівняно з OSB-1 збільшена у півтора-два рази.
Застосування.
Цей матеріал легко піддається механічній обробці. Плити можна пиляти, стругати, фрезерувати, свердлити. Як кріплення застосовують шурупи, саморізи, скоби, цвяхи з плоским капелюшком – матеріал досить стійкий до розшарування навіть на відстані одного-півтора сантиметрів від краю.
У разі обшивки стін, стелі або укладання чорнової підлоги листи кріпляться на дерев'яний брус, спеціальні металеві профілі або інші напрямні.
Плита OSB-4 застосовується як конструкційний та оздоблювальний матеріал. Може піддаватися ґрунтовці та фарбуванню. Фізико-механічні властивості дозволяють використовувати її як основу опорних конструкцій під покрівельні покриття як елемент опалубки при бетонних роботах.
Застосовується вона і при виробництві меблів та пакувальної тари.